Cerrahi işlemlere oranla daha yüksek başarı sağlanır.

Varis hastaları için uygun görülen Endovenöz Lazer Ablasyon tedavisi, başarılı bir işlemdir. Endovenöz Lazer Ablasyon işlemi yaklaşık olarak 40 dakika kadar sürer. Varisin meydana getirdiği problemlerde hızlıca iyileşme sağlar. İşlem sonrasında günlük hayata dönüş son derece hızlıdır. Az derecede ağrı hissedilebilir.

Dikiş veya yara izi olmaz. Cerrahi işlemlere oranla daha yüksek başarı sağlanır. Varisin tekrarlama oranı yok denecek kadar azdır.

Doppler ultrason incelemesi beraberinde konulan tanı ile etkin tedavi gerçekleştirilmektedir. Endovenöz Lazer Ablasyon tekniği ile varis tedavisi, varis ameliyat sayılarını her geçen gün geride bırakmaktadır.

Varis hastaları bu tedavi şeklinde daha çok rağbet göstermektedirler. Endovenöz Lazer Ablasyon tedavisinin yan etkisi daha azdır. Diğer tedavi tekniklerine göre daha ekonomiktir.

Damarlarda meydana gelen genişleme ve kapaklardan geri kaçış problemi varisi kaçınılmaz kılar. Doppler ultrason incelemesi ile varise neden olabilecek tüm kaçış noktaları kolaylıkla tespit edilmiş olur.

Yorum yapın