Köpükle yapılan iğneli varis tedavisi, küçük çaptaki varislerde başarılı sonuçlar sağlar.

1 mm ve daha küçük çaplı ve kırmızımsı damarlı kılcal varisler,
1-3mm çaplı mavimsi damarlı orta boy varisle
4mm ve daha büyük çaplı, ciltten çıkıntılı görünümde olan yeşilimsi damarlı Variköz venler,

İğneli Varis Tedavisi – Skleroterapi TedaviKöpükle yapılan Skleroterapi yani iğneli varis tedavisi, küçük çaptaki varislerde (1-3 mm) başarılı sonuçlar sağlar. Skleroterapi tedavisi, bacakta bulunan varislere ince iğneler yardımıyla bir madde verilmesiyle gerçekleşir. Seans sayısı, tedavi edilecek varisin genişliğine göre değişiklik gösterebilir. Skleroterapi seanslarının uzunluğu, kullanılan ilaç miktarıyla doğrudan ilgilidir. Bazı hastalarda tek seansta tamamlanabilen tedaviler olabildiği gibi bazı hastalarda ise 8-9 seans sürebilen tedaviler de dikkati çekmektedir.

Skleroterapi, varis tedavisinde çok uzun yıllardır başarıyla gerçekleştiriliyor. Tedavide hastalıklı damar içine, damar duvarlarına hasar verici sklerozan madde enjekte ediliyor. Bu madde, varisli damar duvarını tahrip etmesini sağlıyor.

Her tedavide olduğu gibi iğne tedavisinin de bazı yan etkileri olabilir. Kaşıntı, allerji, enjeksiyon yerlerinde renk değişiklileri olasıdır. Oluşabilecek yan etkilerin görülme ihtimali seyrektir.

Skleroterapi tedavisi, iğneli varis tedavisi, köpüklü varis tedavisi gibi merak ettiğiniz tüm varis hastalıkları için Prof. Dr. Kürşat Bozkurt ile iletişime geçebilir, sağlıklı ve estetik bacaklara kavuşabilirsiniz.

Yorum yapın