Sülükle varis tedavisi yaptıranlar boşu boşuna zaman kaybederler.

Varis hastalığı; mesleği gereği ayakta fazla zaman geçirenlerde, hamilelerde, fazla kilolu insanlarda damar genişlemesi sonucunda yaşanır. Bu durumun temel nedeni toplardamarlarda bulunan kapakçıkların bozulmasıdır.

Varis hastalığının çözümünde ilk ameliyatlardan birisi kapakçık onarımı olarak geliştirilmiş yeteri kadar başarı sağlanamamıştır. Sonrasında varisli damarın hastaya zarar vermemesi adına vücuttan çıkarılması uygun görülmüştür. Varis ameliyatlarında amaç, sorunlu damarın vücuttan çıkarılmasıdır. Ameliyatsız varis tedavilerinde benzer yöntemler uygulanır. Kesi tarzında işlemlere gerek kalmadan cilt üzerinden damara ilaç enjekte edilir. Sorunlu damarın yok edilmesi hedeflenir.

Doktordan, ameliyattan korkan varisli hastalar çareyi farklı tedavi yöntemlerinde aramaktadırlar. Hem bitkisel hem de doğal tedaviler son yıllarda giderek artmaya başlamıştır. Kişiler, ameliyatla zaman kaybetmek istemezler. Unutulmamalıdır ki, varis kalıcı doku hasarı olan problemdir, doğal yöntemlerle tedavisi mümkün değildir.

Sülük Varis Tedavisi

Sülükle varis tedavisi, hastalar tarafından sıklıkla başvurulan diğer yöntemlerdendir.

Sülükle varis tedavisi yaptıranlar boşu boşuna zaman kaybederler. Asıl tedavi süreçlerini geciktirerek maddi kayba uğrarlar.

Sülükle Varis Tedavisi Nasıldır?

Canlı sülük, varisin en belirgin olduğu b bırakılır. Sülük, varisli damara yapışırak orada olduğu sürece bulunduğu noktada kan emmeye devam eder. Her canlı gibi, karnı doyunca damarı bırakır. Sülükle varis tedavisi ile uğraşanlar, tıbbi sülük – steril sülük gibi hastayı etkileyen kelimeler kullanırlar. Bunlar aldatmacadır. Bu canlılar, steril değildir.

Sülüğün Toplardamarlardan Kan Emmesi Tedavi Eder Mi?

Sülük adı verilen canlıyı, vücudunuzun neresine koyarsanız koyun, kan emer. Sülüğün, toplardamarlarda kan emmesi herhangi bir şeyi ifade etmez. Sülük kanı emdikçe kalp yenisini pompalayacağından sağlıkta değişen herhangi bir şey olmayacaktır.

Varis problemi için vakit kaybetmeden doğru tanı ve tedavi yöntemlerine başvurabilir, hızla sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Prof. Dr. Kürşat Bozkurt ile iletişime geçmek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın