Varis çorabı hissettiğiniz sıkıntıları azaltır ve varisin ilerlemesini önleyebilir. Peki yeterli midir?

Varis çorabı, bilinen çorapların aksine göre bacaklarınızı daha fazla basınçla saran bir yapıya sahiptir. İsterseniz hareketsiz bir modda olun, isterseniz çalışır bir halde olun kullanmakta olduğunuz varis çorabının uyguladığı basınç sayesinde bacağınızda bulunan toplar damarlardaki göllenmeleri ve yığılmaları önler. Bununla doğru orantılı olarak yaşadığınız ağrı, şişlik ve ödem gibi benzeri yakınmalarınız aza iner. Elbette tamamıyla iyileşirsiniz düşüncesi yanlış bir düşüncedir. Hissettiğiniz sıkıntıları azaltır ve varisin ilerlemesini önleyebilir. Örneğin günümüzde en çok yaşanılan varis yakınmalarını hamilelerde görmekteyiz. Hamilelik dönemlerinde varis şikayetlerinize tedavi desteği yapılamadığı durumlarda varis çorabı kurtarıcı bir nitelikte olabilir. Bilindiği gibi gebelik dönemlerinde bacaklarda pıhtılaşma olayı fazla olduğu için, varis çorabı önerisi iyi bir seçim olabilir.

Günümüzde teknolojinin ve çeşitliliğin gelişmesiyle birlikte eskiye oranla estetik açıdan daha konforlu ve estetik çoraplar üretilmeye başlandı. Bu sayede varis çorabı kullanımı arttı diyebiliriz. Yeni çıkan ve elastic bir yapıya sahip olan varis çorapları aracılığıyla bacaklardaki dışarıya taşan ve rahatsız edici görünümde olan damarları basınçla toplar. Böylelikle pıhtılaşmış olan damardaki basıncı dengeler.

Varis çorabı için mutlaka hekiminize danışmalısınız!

Varis çorabı seçimi bilindiği gibi sağlığınız açısından son derece önemlidir. Bu sebeple hekiminizin uygun gördüğü seçeneklere yönelmelisiniz. Hekiminiz, ayak ölçülerinize göre ve bacağınızda yer alan varis yoğunluğunuza göre bir basınç türü ve model önerecektir. Unutmayın, hastalığınızın seyri ve bacağınızdaki damarlarınızın dışarıya taşma şekli son derece önem arz eder.

Varis çorabı, varis sorununuzu çözmeye yeterli midir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yakınmalarınızı azaltır, hastalığınızın ilerlemesini önler. Güne başladığınız andan itibaren uyku zamanına kadar giymeniz yararınıza olacaktır.

Yorum yapın