Varise bitkisel çözüm başlı başına yeterli değildir.

Varis rahatsızlığında pek çok tedavi yöntemi vardır. İğne tedavisi, lazerle varis ve kılcal damar tedavisi, cerrahi varis tedavisi ve radyofrekans dalgalarıyla varis tedavisi şeklinde teknikler bulunuyor. Tüm bunlara destekle günümüzde varis çorapları ve kremleri de problem yaşayan hastalar tarafından tercih edilen alternatiflerdendir.

Bacaklarda dikkati çeken koyu ve mavi görünümlü damar yapıları estetik açıdan kişileri rahatsız eder. Bacaklarda hissedilen dolgunluk, ağrı ve sızı hissi mutsuz edici detaylardandır. Varis problemine çare arayan pek çok hasta bitkisel tedavi metotlarına da başvurmuştur.

Dengeli ve düzenli beslenme varis probleminin önüne geçmede son derece etkilidir. Varis tedavisine ek olarak kaliteli beslenme takviyesine özen gösterilmelidir.

Varise bitkisel çözüm başlı başına yeterli değildir. Varis belirtilerini hafifletmede etkin rol oynayan bitkisel tedavi çözümleri kişileri az da olsa rahatlatır. Bitkisel tedavide flavonoid yönünden zengin bitkiler tercih edilmelidir.

Turunçgiller, yeşil çay, kırmızı lahana veya lahana yaprağıgibi alternatifleri deneyebilirsiniz. Aynı zamanda günde 2-3 bardak rezene çayı tüketimi varislerinizi rahatlatmada son derece etkili olacaktır.

Varisli bölgeye yumuşak bir bezle elma sirkesi veya zeytinyağı sürün. Birkaç hafta süreyle bu işlemi tekrarlamak damarların dışarıdan rahatlamasını sağlar. Ancak kesin ve net bir çözüm sağlamaz.

Yaygın olarak bilinen at kestanesi tohumu; bacak şişliğini,ödemleri ve ağrılarını gidermede yardımcı bir bitkisel çözümdür.

Unutmamalısınız, doğal yöntemler varis problemini geçirmede kesin çözüm değildir. Tıbbi müdahaleler kadar etkili ve kaliteli sonuçlar çıkarmaz. Varis yaşıyorsanız bizlerle iletişime geçebilir tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Yorum yapın