Kılcal varislerin tedavisi, diğer varislerin tedavisine göre çok daha kolay.

Atardamar ve toplardamar arasındaki köprü görevini üstlenen kılcal damar üzerinde zamanla nedeni bilinmeyen şekilde genişlemeler görülür. Bilindiği gibi bu damarlar oldukça hassas yapıda ve gözle görülemeyecek ölçüde ufak bir yapıda dikkati çekerler. Öyle ki, bu gözle görülmeyen ve ufak yapıdaki damarlar zamanla bireylerde yakınmalara sebebiyet vererek dışarıdan da belli olmaya başlarlar.

Tıpta damar çatlağı olarak bilinen bu rahatsızlık, bacaklar üzerinde kramp ve sızlanma gibi etkilerle kendisini belli eder. Bir de estetik kaygı var tabii. Bacaklar üzerinde beliren morarmalar çoğu zaman bireyi sıkıntıya sokabiliyor. Gelişen tıbbi ve teknolojik donanımlarla artık bu tip varislerin de doktorunuz tarafından belirlenen seanslar ile tedavisi mümkün!

Korkmanıza gerek yok. Kılcal varislerin tedavisi, diğer varislerin tedavisine göre çok daha kolay. Geliştirilen “Radyo Frekans Tekniği” ile tedavi süreciniz hız kazanıyor.

Radyo Frekans Tekniği ile çatlamış olan bölgeye oldukça ince bir iğne dokundurularak radyo dalgaları veriliyor. Böylelikle varisli olan kılcal damarlar ısıtılarak yok ediliyor.

Oldukça kalıcı bir tedavi tekniği olduğunu hatırlatmakta yarar görmekteyiz. En çok merak edilen konu ise bu tedavinin seans sonrasında bacak üzerinde leke bırakıp bırakmadığı… Uygulanan bölgede ufak kırmızılıklar oluşuyor, kısa zaman içerisinde gün geçtikçe azalarak kayboluyor.

Kılcal damar varisi, lazer tekniğiyle de tedavi edilebilir…
Varisli bölgeye ışık verilerek damarın yakılması sağlanır. Yakılan damar, vücut tarafından emilim gösterir. Seanslar kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Varis çeşitleri ve tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın