Bacaktaki varis için hangi bölüme gidilir? Varise kim bakar?

“Varis için hangi doktora gidilir” gibi sorular pek çok kişide merak konusu… Varis, en çok bacaklarda kendini gösteren bir rahatsızlıktır. Uzun süre ayakta vakit geçirenlerde ya da sürekli oturanlarda karşılaşılan varis, tedavi edilmedikçe her geçen gün daha da zorluk çekilmesine neden olmaktadır. Artan problemlerle kişi, gideceği doktor konusunda kararsızlık yaşar ve her yeni gün varis tedavisine hangi doktor bakar gibi sorularla farklı branşlara gider.

Ayak damarlarında meydana gelen morluklarla ve çekilmez problemlerle kendini belli eden varis hastalığı ile uygun doktoru bulma süreci başlar. Çoğunlukla ayak damarlarında oluşan bir rahatsızlık olması sebebiyle varis hastalığı olan bireyler, mutlaka Kalp Damar Cerrahisi uzmanı tarafından tedavi edilmelidir. Varis hastalığı ile mücadele eden kişiler yanlış pek çok bölüme giderek tedavi süreçlerinde sıkıntı yaşamaktadırlar.

Eğer varis hastalığı yaşıyorsanız en yakın sürede Kalp Damar Cerrahisi uzmanına görünerek tanı ve tedavi süreci hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Avrupa Yakası, Şişli’de bulunan en son teknolojideki varis merkezimiz, Prof. Dr. Kürşat Bozkurt’un önderliğinde sizler için en uygun varis tedavi haritasını çıkarmaktadır. Daha detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın