Skleroterapi yönteminin bir üst aşaması olarak kabul edilebilir.

Cerrahi bir işlem yapılmadan gerçekleştirilen “Köpükle Varis Tedavisi” günümüzde oldukça tercih edilen yöntemlerdendir. Varis sorunu yaşayan hastaların bu yöntemi tercih etmesinin en büyük sebebi, varisi neredeyse tamamen yok edebilecek düzeyde bir teknik olmasıdır.

Skleroterapi yönteminin bir üst aşaması olarak kabul edilebilir. Bu tekniğin uygulandığı hastalar, birkaç dakika sonrasında evlerine rahatlıkla yürüyerek gidebilirler.

Genel anestezideki gibi herhangi bir narkoz ya da uyuşturma tekniğine yer verilmemektedir.

Köpükle Varis Tedavisi Nasıl Uygulanıyor?

Aynı Skleroterapi tekniğindeki gibi ilaç, köpürtülerek damar içine enjekte ediliyor. Tedavi süresince kullanılan ilaç miktarı da diğer tedavi yöntemine göre daha az miktardadır. Az miktar ilaçla daha fazla damarın tedavi edilmesi amaçlanır. Gerçekleştirilen işlem sonrasında hafif ağrı ve şişlik hissedilebilir. Zaman zaman morlukların ya da kırmızılıkların oluşması olası bir durumdur.

Bilindiği gibi, varislerin boyutu ve yaygınlığı kişiden kişiye göre değişmektedir. Yoğunluğu fazla olan varislerde tedavinin tek seansta bitmesi beklenmemelidir.

Köpükle Varis Tedavisinin Maliyeti Ne Kadardır?

İnsanlar tarafından düşünülen şöyle bir algı var. Gerçekleştirilen her bir ayrı seansın sürekli ücret alınması için yapıldığı düşünülüyor. Unutmayın bu tedavi için öngörülen ücret, varisinizin boyutu ve yaygınlığına göre değişiklik göstermektedir. Dilerseniz bizlere ulaşarak ya da muayene olarak ücretler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum yapın