köpükle varis tedavisi

Cerrahi bir işlem yapılmadan gerçekleştirilen “Köpükle Varis Tedavisi” günümüzde oldukça tercih edilen yöntemlerdendir. Varis sorunu yaşayan hastaların bu yöntemi tercih etmesinin en büyük sebebi, varisi neredeyse tamamen yok edebilecek düzeyde bir teknik olmasıdır.

Skleroterapi yönteminin bir üst aşaması olarak kabul edilebilir. Bu tekniğin uygulandığı hastalar, birkaç dakika sonrasında evlerine rahatlıkla yürüyerek gidebilirler.

Genel anestezideki gibi herhangi bir narkoz ya da uyuşturma tekniğine yer verilmemektedir.

Köpük tedavisi incecik bir iğne desteğiyle gerçekleştirilir.

Sklerozan adı verilen varis ilacı ve havanın karışımıyla köpük elde edilir.

1 mm çapında, çok ince olan iğneyle elde edilen köpük işaretli damarlara enjekte edilir. Köpükle varis tedavisi ekonomik bir yöntemdir. İlacın köpükle çoğaltılması sayesinde pek çok varisli damar tedavi edilebilir.

Tedavi şekli ne kadar basit olsa da mutlaka tecrübeli bir Kalp Damar Cerrahi Uzmanı tarafından gerçekleştirilmelidir.

Köpükle varis tedavisinde kılcal damar dâhil tüm varislerin tedavi edilebilir. Ameliyatla varis tedavisinde, yalnızca kalın damarlar alınırken, köpük uygulamasında ise gözle görülebilen tüm varisler en iyi şekilde tedavi edilir.

10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilir. Varisli damarın durumuna göre seans sayısı değişebilir. Kısa süreyle uygulanan bir tedavi olduğu için hastaya genel anestezi şeklinde narkozlu herhangi bir uygulama yapılmaz. Aynı gün içinde köpükle varis tedavisi olabilir ve rahatlıkla evinize dönebilirsiniz.

Köpükle varis tedavisi ücretleri, diğer varis tedavi işlemlerine göre daha uygundur. Prof Dr. Kürşat Bozkurt desteğiyle köpükle varis tedavisi olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Köpükle Varis Tedavisi Nasıl Uygulanıyor?

Aynı Skleroterapi tekniğindeki gibi ilaç, köpürtülerek damar içine enjekte ediliyor. Tedavi süresince kullanılan ilaç miktarı da diğer tedavi yöntemine göre daha az miktardadır. Az miktar ilaçla daha fazla damarın tedavi edilmesi amaçlanır. Gerçekleştirilen işlem sonrasında hafif ağrı ve şişlik hissedilebilir. Zaman zaman morlukların ya da kırmızılıkların oluşması olası bir durumdur.

Bilindiği gibi, varislerin boyutu ve yaygınlığı kişiden kişiye göre değişmektedir. Yoğunluğu fazla olan varislerde tedavinin tek seansta bitmesi beklenmemelidir.

Köpükle Varis Tedavisinin Maliyeti Ne Kadardır?

İnsanlar tarafından düşünülen şöyle bir algı var. Gerçekleştirilen her bir ayrı seansın sürekli ücret alınması için yapıldığı düşünülüyor. Unutmayın bu tedavi için öngörülen ücret, varisinizin boyutu ve yaygınlığına göre değişiklik göstermektedir. Dilerseniz bizlere ulaşarak ya da muayene olarak ücretler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum yapın